Jak skonfigurować ustawienia SMS

Powrót do strony głównej

Konfiguracja modułu SMS na przykładzie providera SMSAPI

Konfiguracja usług SMS podzielona jest na dwie części – wybór providera SMS (na rysunku oznaczony numerem 1) oraz konfiguracja uzależniona od providera (pozostałe numery). W obecnej wersji dostępny jest tylko provider smsapi.

1 – Wybór providera z listy. Za pomocą tej listy możemy wybrać z usług jakiego providera chcemy korzystać. Providerzy różnią się między sobą dostępnymi opcjami oraz kosztami wysyłki SMS’ów

2 – Link do rejestracji konta. Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojego konta u providera, klikając w ten link możesz się zarejestrować. Po utworzeniu konta otrzymasz bezpłatne kredyty, które pozwolą przetestować wysyłkę SMS

3,4 – Login i hasło do usługi. Aby móc wysyłać SMSy za pomocą NetMailera konieczne jest podanie loginu i hasła do usługi w tym miejscu. Są to najczęściej te same login i hasło, których używasz do logowania się na konto w smsapi.pl. Jeśli skonfigurowałeś inne hasło do API, konieczne jest podanie tutaj hasła do API. Alternatywnie, możesz oddzielić NetMailer’a tworząc nowe konto podużytkownika (zakładka ‚Podużytkownicy w menu po lewej stronie) i podać jego dane. Podkonto pozwala lepiej kontrolować koszty kampanii SMS i oddzielić dane oraz wysyłki SMS NetMailera od innych danych.

5 – Numer nadawcy wiadomości. W przypadku wiadomości PRO (czyli nie ECO) możliwe jest podanie numeru, który wyświetli się jako nadawca SMS. Wiadomości PRO są jednak droższe (ponad dwukrotnie). W przypadku zaznaczenia opcji ‚ECO’, ustawienie to będzie ignorowane.

6 – Wiadomości ECO. Wiadomości ECO są tańsze od normalnych wiadomości, ale jako nadawca widoczny jest losowy numer telefonu. Opcja ta wymusza używanie opcji ECO (nawet jeżeli jest podany numer nadawcy). W przypadku gdy opcja ta jest wyłączona wiadomości będą wysyłane jako ECO tylko jeżeli nie został podany numer nadawcy.

Po wprowadzeniu zmian należy pamiętać, aby je zachować za pomocą przycisku pod formularzem.